Канадске награде за екран за 2017. годину: и победници су…
Награде Канадског екрана одржане су у недељу увече, емитоване су уживо из Сони Центра за сценске уметности у Торонту, а судија Америке за талент (и поносни Канађанин) Ховие Мандел водио је овогодишњу екстраваганцу.
Канадске награде за филм сваке године награђују најбоље у канадском филму и на телевизији, а победници у категоријама Креативна фантастика и Нон-фикција објављени су на претходним свечаним свечаним приредбама одржаним почетком ове недеље.
ПОВЕЗАНО: Цхристопхер Плуммер добитник ће награде за животно дело на канадским наградама за 2017. годину
Велики победник вечери била је звезда Орпхан Блацк Татиана Маслани, која је победила својим наступом (тачније, наступима) у тој емисији, као и улогом у филму Друга половина, док је Орпхан Блацк освојила и ЦСА за Најбоља драмска серија.
Издвајамо из овогодишње емисије, укључујући комичара Давеа Цхаппеллеа који је почаствовао Јуст фор Лаугхс наградом Ицон, Тантоо Цардинал добио је награду Еарле Греи, а икона сцене и екрана Цхристопхер Плуммер добио је награду за животно дело
Кликните да бисте погледали галерију на црвеном тепиху на додели Канадских екрана за 2017. годину
Следећи слајдНе знам да ли заслужујем ово, али свеједно ћу то прихватити, подметнуо је Плуммер у свом говору о прихватању. Сасвим је очигледно да је комисија за награде из сажаљења користила моје име: ’Боље му је дајте сада пре него што крекне.’ И у потпуности су у праву. Ја сам стар. Опасно старо. Толико сам стара да када сам била беба прва реч коју сам изговорила била је на латинском. Тако да ме је од свега овога завртјело у глави. Можда нећу успети ни кроз свој говор. Благо теби.
А добитници Канадских награда за филм 2017. су:
ФИЛМ
Најбољи филм
Бад Сеедс | Корови - Луц Вандал, Лорраине Дуфоур
Пре улице | Пре улица - Цхлое Лерицхе
Здраво рушитељ - Даниел Домацховски, Хаидн Вазелле
ДОБИТНИК: То је само крај света | Само крај света - Нанци Грант, Силваин Цорбеил, Ксавиер Долан
Стари камен - Ксиањиан Ву, Цхи-ан Лин, Јинг Ванг, Сарах Сталлард
Операција Лавина - Маттхев Миллер, Лее Ким, Матт Јохнсон
Трка - Лоуис-Пхилиппе Роцхон, Доминикуе Сегуин, Јеан-Цхарлес Леви, Луц Даиан
Сеарцхерс | Малиглутит - Зацхариус Кунук
Они који револуцију направе на пола пута, копају само своје гробове | Они који раде пола револуције ископали су само гроб - Хани Оуицхоу
Чудаци - Марц Алмон, Мике МацМиллан, Бруце МцДоналд
Постигнућа у уметничкој режији / продукцијском дизајну
Андре-Лине Беаупарлант - Лоше семе | Коров
Аидан Лероук, Јоел Рицхардсон - Рођен да буде плав
Давид Брисбин, Исабелле Гуаи, Јеан-Пиерре Пакует - трка
ДОБИТНИК: Еммануел Фрецхетте - Двоје љубавника и медвед
Матт Ликели - чудаци
Достигнућа у кинематографији
Глауко Бермудез - Пре улице | Пре улице
ДОБИТНИК: Андре Турпин - То је само крај света | Јусте ла фин ду монде
Јосее Десхаиес - Нелли
Мингкаи Леунг - Стари камен
Сцотт Мооре - Вукодлак
Достигнућа у дизајну костима
Марјатта Ниссинен - Тхе Гирл Кинг
ДОБИТНИК: Патрициа МцНеил - Нелли
Меган Оппенхеимер - Операција Лавина
Марио Давигнон - трка
Бетхана Бриффетт - Веирдос
Достигнућа у режији
Цхлое Лерицхе - Пре улице | Пре улице
Кеван Функ - Хелло Дестроиер
ДОБИТНИК: Ксавијер Долан - то је само крај света | Јусте ла фин ду монде
Матт Јохнсон - Операција Лавина
Матхиеу Денис, Симон Лавоие - Они који револуцију направе само на пола пута копају сопствене гробове | Они који раде пола револуције само су ископали гроб
Достигнућа у уређивању
Цлауде Паларди - Лоше семе | Коров
Мицхаел Лонг - Стари камен
ДОБИТНИК: Рицхард Цомеау - Двоје љубавника и медвед
Дуфф Смитх - Веирдос
Асхлеи МцКензие - Вукодлак
Достигнућа у шминкању
Линда МцЦормацк - Рођена да буде плава
ДОБИТНИК: Маина Милитза, Денис Видал - То је само крај света | Јусте ла фин ду монде
Мелисса Меретски, Јеннифер Валтон, Лиса Белиеа - Северњак
Наталие Трепаниер, Рејеан Годерре - трка
Катхрин Цасаулт - Двоје љубавника и медвед
Достигнућа у музици - оригинална партитура
ДОБИТНИК: Тодор Кобаков, Стеве Лондон, Давид Браид - Рођен да буде плав
Мицхаел Вхите - ХЕВН (освета)
Алаин Маиранд - нумб
Јессе Зубот - Двоје љубавника и медвед
Таимаз Саба - Прозорски коњи: песничко персијско богојављење Росие Минг
Достигнућа у музици - оригинална песма
Никан Боивин - Пре улице | Пре улице - Сокецимоиекв
ДОБИТНИК: Давид Браид - Рођен да буде плав - Могло је бити
Даниел Стимац - Састанак са Мисс Фортуне - Скоро да је имао све
Цамилле Поликуин, Лауренце Лафонд-Беаулне - Кинг Даве - Наталие
Маттхев Сцхелленберг - Ловесицк - Драв Блоод
Постигнуће у укупном звуку
Марцел Цхоуинард, Пхилиппе Лавигне, Степхане Бергерон, Схаун-Ницхолас Галлагхер, Лоуис Цоллин - Бад Сеедс | Коров
Францоис Гренон - То је само крај света | Само крај света
Силваин Брассард, Мицхел Лецоуфле, Степхен Де Оливеира, Ницхолас Гагнон - Кинг Даве
Матт Цхан - Операција Лавина
ДОБИТНИК: Цлауде Ла Хаие, Луц Боудриас, Пиерре-Јулес Аудет - трка
Постигнућа у монтажи звука
Силваин Брассард, Гуи Францоеур, Беноит Даме, Гуи Пеллетиер - То је само крај света | Само крај света
Силваин Брассард, Гуи Пеллетиер, Цхристиан Ривест - Кинг Даве
Матт Цхан, Јамес Патрицк, Фриеда Баи - Операција Лавина
ПОБЕДНИК: Пиерре-Јулес Аудет, Јероме Децарие, Мицхелле Цлоутиер, Стан Сакелл, Јеан-Францоис Сауве, Матхиеу Беаудин, Францоис Сенневилле, Луц Раимонд, Јеан-Пхилиппе Саинт-Лаурент - Раце
Мигуел Нунес, Риан Тхомпсон, Гина Муеллер, Мауреен Мурпхи - Тхе Унсеен
Достигнућа у визуелним ефектима
Тристан Зерафа - Операција Лавина
ПОБЕДНИК: Мартин Липманн, Цинтхиа Моуроу, Беноит Тоуцхетте, Јонатхан Пицхе-Делорме, Фредериц Бреаулт - Раце
Боб Хаброс, Аделе Венаблес, Јулика Папе, Милош Ђаковић, Адам Кубе, Мике Веаринг, Рицхард Дарвин - Тхе Унсеен
Прилагођени сценарио
ДОБИТНИК: Ксавијер Долан - то је само крај света | Јусте ла фин ду монде
Бацхир Бенсаддек - Монтреал, Бели град | Монтреал бели
Давид Безмозгис - Натасха
Оригинални сценарио
Кеван Функ - Хелло Дестроиер
Стелла Мегхие - Јеан оф Јонесес
Јохнни Ма - Стари камен
Зацхариус Кунук - Трагачи | Малиглутит
ДОБИТНИК: Даниел МацИвор - Веирдос
Наступ глумца у главној улози
Јаред Абрахамсон - Хелло Дестроиер
Ганг Цхен - Стари камен
ДОБИТНИК: Степхан Јамес - Раце
Лавренце Барри - Риверхеад
Андрев Гиллис - Вукодлак
Извођење глумца у споредној улози
Јацкуес Невасхисх - Бефоре тхе Стреетс | Пре улице
ДОБИТНИК: Винцент Цассел - то је само крај света | Само крај света
Мицхаел Ревентар - Киднап Цапитал
Хенри Цзерни - Друга половина
Еван Мерцер - Риверхеад
Наступ глумице у главној улози
Цармен Ејого - Рођена да буде плава
Натхалие Доуммар - Границе | Цоунтри
Сасха К. Гордон - Натасха
ДОБИТНИК: Татиана Маслани - Друга половина
Бхреагх МацНеил - Вукодлак
Наступ глумице у споредној улози
Квена Беллемаре Боивин - Пре улице | Пре улице
Натхалие Баие - То је само крај света | Само крај света
Схерри Схепхерд - Јеан оф Јонесес
Габриелле Тремблаи - Они који револуцију направе на пола пута, копају само своје гробове | Они који раде пола револуције само су ископали гроб
ДОБИТНИК: Молли Паркер - Веирдос
Награде навијача
Ианницк Биссон, Мурдоцх Мистериес (ЦБЦ)
Хелене Јои, Мурдоцх Мистериес (ЦБЦ)
ПОБЕДНИК: Наташа Негованлис, Кармила
Тед Рогерс Документарни филм с најбољом дугометражном игром
Гулистан, Земља ружа - Заине Акиол, Фанни Древ, Сарах Маннеринг, Ианицк Летоурнеау, Мехмет Актас, Денис МцЦреади
ДОБИТНИК: Ја сам плави - Даниел Цросс, Боб Мооре, Мила Аунг-Тхвин, Бруце Цовлеи
КОНЕЛИНЕ: лепа наша земља - Неттие Вилд, Бетси Царсон
Затвор у дванаест пејзажа - Бретт прича
Васескун - Стеве Патри, Натхалие Цлоутиер, Денис МцЦреади, Цолетте Лоумеде
Најбоља кинематографија у дугометражном документарном филму
Цхрис Ромеике - Гиантс оф Африца
Јоан Поггио - Гун Руннерс
ДОБИТНИК: Џон Прајс - Ја сам Блуз
Ван Роико - КОНЕЛИНЕ: наша земља прелепа
Дерек Рогерс - Тхе Скијацкер’с Тале
Најбоља монтажа у дугометражном документарном филму
Ериц Педицелли - Црни код
ПОБЕДНИК: Даве Де Царло - Гиантс оф Африца
Матхиеу Боуцхард-Мало - Гулистан, Земља ружа
Мицхаел Броцкингтон - КОНЕЛИНЕ: наша земља прелепа
Натхалие Ламоуреук - Васескун
Најбољи кратки документарни филм
Кадар 394 - Рицх Виллиамсон, Схасха Накхаи, Ед Барревелд
Пут ка Вебекуиеу - Риан Нотх, Тесс Гирард
Стварачи камена - Јеан-Марц Е. Рои, Цолетте Лоумеде, Денис МцЦреади, Цлаудиа Цхабот
ДОБИТНИК: Ова река - Катхерена Верметте, Ерика МацПхерсон, Алициа Смитх, Давид Цхристенсен
Тсхиуетин - Царолине Моннет, Ериц Цинк-Марс
Најбоља кратка драма у акцији уживо
Погреб муње - Емили Каи Боцк
ДОБИТНИК: Мутанти - Алекандре Достие, Хани Оуицхоу, Габриелле Тоугас-Фрецхетте
Ох, какав диван осећај - Францоис Јарос, Фанни-Лауре Мало
Звезда - Емилие Маннеринг, Фанни Древ, Сарах Маннеринг
Дивља кожа - Ариане Лоуис-Сеизе, Јеанне-Марие Поулаин, Хани Оуицхоу
Најбољи анимирани кратки филм
ДОБИТНИК: Слепа Вајша - Теодор Ушев, Марк Бертранд
Овде сам - Еоин Дуффи, Марал Мохаммадиан, Схирлеи Верцруиссе
Волим девојке - Диана Обомсавин, Марц Бертранд
Бака - Јанице Надеау, Марц Бертранд, Цоринне Дестомбес
Црвено од тисе - Марие-Хелене Турцотте, Фелик Дуфоур-Лаперриере
ТЕЛЕВИЗИЈА
Најбоља драмска серија
19-2 - Браво (Белл Медиа)
Крв и вода - ОМНИ (Рогерс Медиа)
ДОБИТНИК: Сироче црно - свемир (Белл Медиа)
Овај живот - ЦБЦ (ЦБЦ)
Викинзи - историја (Цорус Ентертаинмент)
Најбоља хумористична серија
Кимова погодност - ЦБЦ (ЦБЦ)
ДОБИТНИК: Леттеркенни - ЦравеТВ (Белл Медиа)
Мохавк Гирлс - АПТН (Народна телевизијска мрежа абориџина)
Господин Д - ЦБЦ (ЦБЦ)
Сцхитт’с Цреек - ЦБЦ (ЦБЦ)
Најбоља стварност / такмичарски програм или серија
ДОБИТНИК: Невероватна трка Канада - ЦТВ (Белл Медиа)
Велики брат Канада - Глобал (Цорус Ентертаинмент)
Најпаметнија особа у Канади - ЦБЦ (ЦБЦ)
Кноцк Кноцк Гхост - ОУТтв (ОУТтв)
Мастерцхеф Канада - ЦТВ (Белл Медиа)
Најбољи анимирани програм или серија
Беат Бугс - Нетфлик (Нетфлик)
ДОБИТНИК: Проклетство Кларе: Празнична прича - ЦБЦ (ЦБЦ)
Тхе Дееп - Породични ЦХРГД (ДХКС)
Фангбоне! - Породични ЦХРГД (ДХКС)
Најбољи документарни програм о биографији или уметности
ДОБИТНИК: Хип-хоп еволуција - ХБО Канада (Белл Медиа)
Прекини овај програм - ЦБЦ (ЦБЦ)
Правда за МЛК: Лов на Јамеса Еарла Раиа - Хистоире (Цорус Ентертаинмент)
Лоретта Линн: Стилл Моунтаин Моунтаин Гирл - Документарни канал (ЦБЦ)
Најбољи дечији или омладински играни програм или серија
Бацкстаге - Породични канал (ДХКС)
Деграсси: Следећа класа - породични канал (ДХКС)
Маке Ит Поп - ИТВ (Цорус Ентертаинмент)
ДОБИТНИК: Непарни тим - ТВОКидс (ТВО)
Вилд Краттс - ТВО (ТВО)
Најбољи дечији или омладински нефикционални програм или серија
Гаминг емисија (у гаражи мојих родитеља) - Породични канал (ДХКС)
ДОБИТНИК: Сциенце Мак: Експерименти у целини - ТВО (ТВОкидс)
Ми смо паметни - породични канал (ДХКС)
Најбољи документарни програм
Холд иоур фире - Национални (ЦБЦ)
Лоокинг фор Мике - прекогранична сарадња - из прве руке (ЦБЦ)
ДОБИТНИК: Мој миленијумски живот - ТВО (ТВО)
Сурвиворс Рове - ТВО (ТВО)
Протраћено - ЦБЦ (ЦБЦ)
Најбољи чињенични програм или серија
Проклетство смрзнутог злата - историја (Цорус Ентертаинмент)
Одржавање Канаде у животу - ЦБЦ (ЦБЦ)
Прави детектив - Нетфлик (Нетфлик)
ДОБИТНИК: И даље стоји - ЦБЦ (ЦБЦ)
Ово је средња школа - ЦБЦ (ЦБЦ)
Најбољи историјски документарни програм или серија
Њуфаундленд у Армагедону - ЦБЦ (ЦБЦ)
Систем проласка - АПТН (Телевизијска мрежа абориџинских народа)
Реунион оф Гиантс - Документарни канал (ЦБЦ)
ДОБИТНИК: Ратна прича: Авганистан - историја (Цорус Ентертаинмент)
Најбољи програм или серија о животном стилу
Цитилине - Цити (Роџерс)
Велика канадска куварица - Мрежа хране у Канади (Цорус Ентертаинмент)
Препустите Бриану - ХГТВ (Цорус Ентертаинмент)
Мастерс оф Флип - Мрежа В (Цорус Ентертаинмент)
ДОБИТНИК: Мораш да једеш овде! - Фоод Нетворк Цанада (Цорус Ентертаинмент)
Најбољи специјалитет за забаву уживо
Канадске награде за екран за 2016. годину - ЦБЦ (ЦБЦ)
еталк @ додела Оскара - ЦТВ (Белл Медиа)
ДОБИТНИК: Трагично хип - национална прослава - ЦБЦ (ЦБЦ)
Најбољи спортски догађај уживо
Сиви куп 2015. - ТСН (Белл Медиа)
6. утакмица, финале Станлеи Цупа - Спортснет (Рогерс)
НБА финале источне конференције, 4. утакмица - ТСН (Белл Медиа)
ДОБИТНИК: Рио 2016. - ЦБЦ (ЦБЦ)
Најбољи локални пренос вести
ДОБИТНИК: ЦБЦ вести: Овде и сада - ЦБЦ (ЦБЦ)
ЦБЦ Торонто Невс - ЦБЦ Торонто (ЦБЦ)
ЦТВ Невс Торонто у 6 - ЦТВ Торонто (ЦТВ Невс)
Глобални сат вести у 6 - Глобал (Цорус Ентертаинмент)
Најбољи музички програм или серија
Награде иХеартРАДИО Муцх Мусиц Видео - Много (Белл Медиа)
ДОБИТНИК: Награде ЈУНО 2016 - ЦТВ (Белл Медиа)
ВЕ даи - ЦТВ (Белл Медиа)
Најбоља национална емисија вести
ЦБЦ Невс Нетворк са Ианом Ханомансингом - ЦБЦ Невс Нетворк (ЦБЦ)
ДОБИТНИК: ЦБЦ вести: Тхе Натионал - ЦБЦ (ЦБЦ)
ЦТВ националне вести са Лисом ЛаФламме - Вести ЦТВ (Белл Медиа)
Глобал Натионал - Глобал (Цорус Ентертаинмент)
кратки цитати смрти за најмилије
Најбоље вести или информативни програм
ЦБЦ Невс: Маркетплаце - Отровни накит - ЦБЦ (ЦБЦ)
Посебна презентација вести ЦБЦ - Лицем у лице са премијером - ЦБЦ (ЦБЦ)
ДОБИТНИК: В5: Исцељујуће руке - ЦТВ (Белл Медиа)
Најбољи сегмент вести или информација
ЦБЦ Невс: Тхе Натионал - Анотхер Цхоице - ЦБЦ (ЦБЦ)
ЦБЦ Невс: Тхе Натионал - Прљави посао - ЦБЦ (ЦБЦ)
ЦБЦ Невс: Тхе Натионал - Ухваћен у Царнаге - ЦБЦ (ЦБЦ)
ДОБИТНИК: ЦБЦ вести: Тхе Натионал - Сустизање Фарвана - ЦБЦ (ЦБЦ)
пето имање - Дечак на плажи - ЦБЦ (ЦБЦ)
Најбоље вести или информативне серије
ЦБЦ Невс: Тржиште - ЦБЦ (ЦБЦ)
ДОБИТНИК: Даили Планет - Дисцовери Цханнел (Белл Медиа)
пето имање - ЦБЦ (ЦБЦ)
В5 - ЦТВ (Белл Медиа)
Најбоље вести специјално
Савезни избори 2015. - Вести ЦТВ (Белл Медиа)
ЦБЦ Невс: Беаумонт-Хамел 100. - ЦБЦ Невфоундланд и Лабрадор (ЦБЦ)
ЦБЦ Невс: Канада гласа - Изборна ноћ: 19. октобар - ЦБЦ (ЦБЦ)
Одлука Манитоба - Глобални Винипег (Цорус Ентертаинмент)
ДОБИТНИК: Форт МцМурраи Вилдфире Евацуатион - Глобал Едмонтон (Цорус Ентертаинмент)
Програм најбоље сценске уметности
Пустоловине Перикла - ЦБЦ (ЦБЦ)
ДОБИТНИК: Кроћење горопаднице - ЦБЦ (ЦБЦ)
Најбољи предшколски програм или серија
Авантуре човека са салветама - ЦБЦ (ЦБЦ)
Дечији дан прекограничне обуке - ЦБЦ (ЦБЦ)
ДОБИТНИК: ПАВ Патрол - ТВО (ТВО)
Пег + Цат - Кућа на дрвету (Цорус Ентертаинмент)
Сцоут & Тхе Гумбоот Кидс - Дечји ЦБЦ 1 (ЦБЦ)
Најбоља репортажа, локално
ЦБЦ Ванцоувер Невс ат Сик - Хапшење због освете путем Интернета - ЦБЦ Бритисх Цолумбиа (ЦБЦ)
ДОБИТНИК: Глобал БЦ - Пронађен нестали авион - Глобал (Цорус Ентертаинмент)
Глобалне вести у 5:30 и 6:00 - Глобалне (Цорус Ентертаинмент)
Одлуке о животу и смрти - ЦИЦТ Глобал (Цорус Ентертаинмент)
Најбоља репортажа, Национална
Сексуално узнемиравање у кампусу: Истрага вести ЦБЦ - ЦБЦ (ЦБЦ)
ДОБИТНИК: ЦБЦ вести: Национално - заробљено на граници - ЦБЦ (ЦБЦ)
Националне вести ЦТВ-а са Лисом ЛаФламме - На првој линији: Ирак - Вести ЦТВ-а (Белл Медиа)
Глобал Натионал - ЦХАН (Цорус Ентертаинмент)
Најбољи документарни програм о науци или природи
Кенијски дневници дивљине - љубав према природи (Блуе Ант Медиа)
ДОБИТНИК: Моосе: Година у животу ждерача гранчица - ЦБЦ (ЦБЦ)
Мој мозак ме је натерао - ЦБЦ (ЦБЦ)
Заробљени у људском зоолошком врту - ЦБЦ (ЦБЦ)
Вулкански Одисеји - Љубавна природа (Блуе Ант Медиа)
Најбољи сегмент спортских карактеристика
Верујте у Рип - ТСН (Белл Медиа)
Председник - ТСН (Белл Медиа)
Гордие Хове Сегмент - Спортснет (Рогерс)
ДОБИТНИК: Радикална игра - ТСН (Белл Медиа)
Али есеј Степхена Брунта - Спортснет (Рогерс)
Најбоље спортско отварање / задиркивање
Јаис Пост Отварање сезоне - Спортснет (Рогерс)
ДОБИТНИК: Рапторс Плаиофф / Марцус Строман - Спортснет (Рогерс)
Рио 2016. - ЦБЦ (ЦБЦ)
Отварање сезоне у Торонту Аргонаути - ТСН (Белл Медиа)
Најбољи спортски програм или серија
Против свих шанси: Летачи РЦАФ - Спортснет (Спортснет)
Еквализатор - ЦБЦ (ЦБЦ и Социете Радио-Цанада)
Путовање у сиви куп: Едмонтон Ескимос 2015. - ТСН (Белл Медиа)
Мухаммад Али - Највећи - Спортснет (Рогерс)
Синалоа у емисији - Прича о Роберту Асуни - Спортснет (Рогерс)
Најбољи разговорни програм или серија
еталков ултимативни водич за Оскара 2016 - ЦТВ (Белл Медиа)
ИннерСпаце - Спаце (Белл Медиа)
ДОБИТНИК: Шоу Мерилин Денис - ЦТВ (Белл Медиа)
Друштвени - ЦТВ / ЦТВ ТВО / М3 / Е! (Белл Медиа)
Најбољи ТВ филм или ограничена серија
ДОБИТНИК: Мурдоцх Мистериес - Мерри Мурдоцх Цхристмас - ЦБЦ (ЦБЦ)
Непарни састав: Филм - ТВОКидс (ТВО)
Сласхер - Супер Цханнел (Алларцо Ентертаинмент)
Без захтева - ЦБЦ (ЦБЦ)
Најбољи варијететни или скицирани комедијски програм или серија
ДОБИТНИК: Бароница Вон Скетцх Схов - ЦБЦ (ЦБЦ)
Беавертон - Мрежа комедија (Белл Медиа)
Канадска стаза славних 2015 - глобално (Цорус Ентертаинмент)
Овај сат има 22 минута - ЦБЦ (ЦБЦ)
Награда Доналд Бриттаин за најбољи друштвено-политички документарни програм
После последње реке - документарни канал (ЦБЦ)
И, Педофил - ЦБЦ (ЦБЦ)
ДОБИТНИК: Дете Гуантанама: Омар Кхадр - Документарни канал (ЦБЦ)
Рат код куће - ЦБЦ (ЦБЦ)
КАТЕГОРИЈЕ ЗАНАТА
Награда Барбара Сеарс за најбоље уредничко истраживање
ДОБИТНИК: Осликана земља: у потрази за групом седморице - ТВО (ТВО)
Систем проласка - АПТН (Телевизијска мрежа абориџинских народа)
Заробљени у људском зоолошком врту - ЦБЦ (ЦБЦ)
Ратна прича: Авганистан - историја (Цорус Ентертаинмент)
Док сте спавали - ЦБЦ (ЦБЦ)
Награда Барбара Сеарс за најбоље визуелно истраживање
Против свих шанси: Летачи РЦАФ - Спортснет (Рогерс)
Цлауде Ланзманн: Спецтрес оф тхе Схоах - Документарни канал (ЦБЦ)
Пето имање - Духа ватре: Успон и бес Доналда Трампа - ЦБЦ (ЦБЦ)
ДОБИТНИК: Како променити свет - ХБО Канада (Белл Медиа)
Рон Таилор: Др. Басебалл - Браво (Белл Медиа)
Најбоље постигнуће у шминкању
Тамна материја - Добродошли у ваш нови дом - Свемир (Белл Медиа)
ДОБИТНИК: Граница - Мусхкеговук Ескуеву - Дисцовери Цханнел (Белл Медиа)
Мурдоцх Мистериес - Лето ’75 - ЦБЦ (ЦБЦ)
Реигн - Цланс - ЦТВ (Белл Медиа)
Винонна Еарп - Диггин ’Уп Бонес - ЦХЦХ (Зеро канала)
Најбољи костимограф
Граница - Вукови - Дисцовери Цханнел (Белл Медиа)
Мурдоцх Мистериес - Несретни заљубљени - ЦБЦ (ЦБЦ)
ДОБИТНИК: Реигн - Кланови - ЦТВ (Белл Медиа)
Винонна Еарп - Одржавајте ватру у кући - ЦХЦХ (Зеро канала)
Кс-Цомпани - Црна застава - ЦБЦ (ЦБЦ)
Најбоља режија у дечијем или омладинском програму или серији
ДОБИТНИК: Деграсси: Следећа класа - #ТхисЦоулдБеУсБутИоуПлаиин - Породични канал (ДХКС)
Тајанствене датотеке - Мистерија иза маске - ТВОКидс (ТВО)
Непарни састав - Први дан - ТВОКидс (ТВО)
Непарни одред - Неуспех за ручак - ТВО (ПБС & ТВО)
Сциенце Мак: Експерименти у целини - како то градите - ТВО (ТВОкидс)
Најбоља режија у комичном програму или серији
Кимова погодност - Геј попуст - ЦБЦ (ЦБЦ)
ДОБИТНИК: Леттеркенни - Супер Софт Биртхдаи - ЦравеТВ (Белл Медиа)
Мохавк Гирлс - Пино Ноир - АПТН (Абориџинска народна телевизијска мрежа)
Сцхитт'с Цреек - Моира'с Нудес - ЦБЦ (ЦБЦ)
Сцхитт’с Цреек - срећна годишњица - ЦБЦ (ЦБЦ)
Најбоља режија у документарној или чињеничној серији
Здраво збогом - друге шансе - ЦБЦ (ЦБЦ)
Хип-хоп еволуција - од подземља до главног тока - ХБО Канада (Белл Медиа)
Прекини овај програм - Бејрут - ЦБЦ (ЦБЦ)
И даље стоји - Ванастра - ЦБЦ (ЦБЦ)
ДОБИТНИК: Ратна прича: Авганистан - Дуги пут кући - Историја (Цорус Ентертаинмент)
Најбоља режија у документарном програму
Цлауде Ланзманн: Спецтрес оф тхе Схоах - Документарни канал (ЦБЦ)
Излазак с девојкама - ЦБЦ (ЦБЦ)
ДОБИТНИК: Дете Гуантанама: Омар Кхадр - Документарни канал (ЦБЦ)
Како променити свет - ХБО Канада (Белл Медиа)
Моосе: Година у животу ждерача гранчица - Главна (ЦБЦ)
Најбоља режија у драмском програму или ограниченој серији
Амбер Алерт - Мрежа филмова (Белл Медиа)
Хамлет - ЦБЦ (ЦБЦ)
ДОБИТНИК: Мурдоцх Мистериес - Мерри Мурдоцх Цхристмас - ЦБЦ (ЦБЦ)
Сласхер - Супер Цханнел (Алларцо Ентертаинмент)
Без захтева - ЦБЦ (ЦБЦ)
Најбоља режија у драмској серији
19-2 - Вода - Браво (Белл Медиа)
Граница - Краљевство над собом - Дисцовери Цханнел (Белл Медиа)
ДОБИТНИК: Сироче црно - Трансгресивни гранични прелаз - Свемир (Белл Медиа)
Викинзи - Обећани - Историја (Цорус Ентертаинмент)
Викинзи - Последњи брод - Историја (Цорус Ентертаинмент)
Најбоља режија у животном стилу или информативном програму или серији
Имагининг Цанада - Документарни канал (ЦБЦ)
Волите то или наведите куће за одмор - Маргарет и Барбара - В мрежа (Цорус Ентертаинмент)
Сурвиворман - Изгубљени на парк стазама - Патагонија - ОЛН (Рогерс)
ДОБИТНИК: Специјална понуда за Викингс 4. сезону - Глобал (Цорус Ентертаинмент)
Мораш овде да једеш! - Додатак за Фиренцу - Алл’Антицо Винаио - Канадска мрежа за храну (Цорус Ентертаинмент)
Најбоља режија у спортском догађају уживо
ДОБИТНИК: Сиви куп 2015. - ТСН (Белл Медиа)
ИИХФ Светска јуниорска игра за златну медаљу за 2016. годину - ТСН (Белл Медиа)
Цалгари Стампеде - ЦБЦ (ЦБЦ)
Рио 2016. - ЦБЦ (ЦБЦ)
Најбоља режија у стварности / такмичарском програму или серији
ДОБИТНИК: Невероватна трка Канада - За оне који ће се рокирати - ЦТВ (Белл Медиа)
Велики брат Канада - Финале - Глобал (Цорус Ентертаинмент)
Најпаметнија особа Канаде - епизода 208 - ЦБЦ (ЦБЦ)
Сурвивор Специал - Глобал (Цорус Ентертаинмент)
Ловци на торнадо - Чудовиште из Манитобе - ЦМТ (Цорус)
Најбоља режија у естрадном или скеч комедијском програму или серији
Баронесс Вон Скетцх Схов - Прошле године нисте били четрдесет - ЦБЦ (ЦБЦ)
Тхе Беавертон - 103 - Мрежа комедија (Белл Медиа)
Извештај Рика Мерцера - епизода 7 - ЦБЦ (ЦБЦ)
Овај сат има 22 минута - епизода 6 - ЦБЦ (ЦБЦ)
Трагично хип - национална прослава - ЦБЦ (ЦБЦ)
Најбоља режија у анимираном програму или серији
Мачка у шеширу зна пуно о камповању! - ТВ на дрвету (Цорус Ентертаинмент)
Фуггет Абоут Ит - Шта је Ф # @ к Сиви пехар - Пливање за одрасле (Цорус Ентертаинмент)
Гаџет инспектора - Гадгет 2.0, део ½ - Телетоон (Цорус Ентертаинмент)
Јустин Тиме - Бабушки медвед - породица млађа (ДХКС)
ДОБИТНИК: ПАВ Патрол - Пупс Саве Даи оф Фриендс - ТВО (ТВО)
Најбоља оригинална музика за нефикционални програм или серију
Цлауде Ланзманн: Спецтрес оф тхе Схоах - Документарни канал (ЦБЦ)
Дете Гуантанама: Омар Кхадр - Документарни канал (ЦБЦ)
Како променити свет - ХБО Канада (Белл Медиа)
Моосе: Година у животу ждерача гранчица - Главна (ЦБЦ)
Осликана земља: у потрази за групом седморице - ТВО (ТВО)
Најбоља оригинална музичка оцена за програм
Цроссфире - Мрежа филмова (Белл Медиа)
Анна Монтгомери'с Анна из Греен Габлес - ИТВ (Цорус Ентертаинмент)
Љубав под звездама - Халлмарк Цханнел (Халлмарк)
Мурдоцх Мистериес - Мерри Мурдоцх Цхристмас - ЦБЦ (ЦБЦ)
Непарни састав: Филм - ТВОКидс (ТВО)
Најбоља оригинална музичка оцена за серију
19-2 - Град - Браво (Белл Медиа)
ДОБИТНИК: Сироче Црно - Скандал алтруизма - Свемир (Белл Медиа)
Одељак Ромео - Кина у продавници - ЦБЦ (ЦБЦ)
Винонна Еарп - Кућа сећања - ЦХЦХ (Зеро на каналу)
Кс-Цомпани - Црна застава - ЦБЦ (ЦБЦ)
Најбоља фотографија у комедијском програму или серији
Ким'с Цонвениенце - Франк & Наиоунг - ЦБЦ (ЦБЦ)
Господин Д - Герри има 40 година - ЦБЦ (ЦБЦ)
Сцхитт’с Цреек - Проналажење Давида - ЦБЦ (ЦБЦ)
Сцхитт’с Цреек - срећна годишњица - ЦБЦ (ЦБЦ)
ДОБИТНИК: Осетљива кожа - епизода 203 - ХБО Канада (Белл Медиа)
Најбоља фотографија у документарном програму или чињеничној серији
Кенијски дневници дивљине - Ванисхинг Вилдернесс - Лове Натуре (Блуе Ант Медиа)
Моосе: Година у животу ждерача гранчица - Главна (ЦБЦ)
Њуфаундленд у Армагедону - ЦБЦ (ЦБЦ)
Прави детектив - Тама - Нетфлик (Нетфлик)
ДОБИТНИК: Прави Викинзи: Доба инвазије - Историја (Цорус Ентертаинмент)
Најбоља фотографија у драмском програму или серији
19-2 - Спасавање - Браво (Белл Медиа)
Крв и вода - епизода 108 - ОМНИ (Рогерс Медиа)
ДОБИТНИК: Сироче Црно - Од расплесаних мишева до психопата - Свемир (Белл Медиа)
Владавина - на клирингу - ЦТВ (Белл Медиа)
Одељак Ромео - Низ бисера - ЦБЦ (ЦБЦ)
Најбоља фотографија у животном стилу или стварности / такмичарски програм или серија
ДОБИТНИК: Невероватна трка Канада - ко је спреман да све то пропусти? - ЦТВ (Белл Медиа)
Волите или набројте куће за одмор - Келли & Брент - Мрежа В (Цорус Ентертаинмент)
Мастерс оф Флип - Шифра боја - В мрежа (В мрежа)
Сурвиворман - Изгубљени на парк стазама - Патагонија - ОЛН (Рогерс)
Ловци на торнадо - Чудовиште из Манитобе - ЦМТ (Цорус Ентертаинмент)
Најбоља фотографија у вести или информативном програму, серији или сегменту
аптн истражује: ПОКРЕТ - АПТН (Телевизијска мрежа абориџинских народа)
ДОБИТНИК: ЦБЦ вести: Тхе Натионал - Етиопија на ивици - ЦБЦ (ЦБЦ)
Пето имање - зашто нисмо знали? - ЦБЦ (ЦБЦ)
В5: Борн Фрее - ЦТВ (Белл Медиа)
Најбоља фотографија у естрадном програму или серији
ХуманТовн - ЦБЦ (ЦБЦ)
Овај сат има 22 минута - епизода 6 - ЦБЦ (ЦБЦ)
ДОБИТНИК: Трагично хип - национална прослава - ЦБЦ (ЦБЦ)
Извештај Рика Мерцера - епизода пет - ЦБЦ (ЦБЦ)
Суннисиде - Вар Ис Хелл - Цити (Рогерс)
Најбоља монтажа слике у комичном програму или серији
Сцхитт’с Цреек - срећна годишњица - ЦБЦ (ЦБЦ)
Сцхитт'с Цреек - Моира'с Нудес - ЦБЦ (ЦБЦ)
Леттеркенни - Није разлог за узбуђење - ЦравеТВ (Белл Медиа)
Леттеркенни - Супер Софт Биртхдаи - ЦравеТВ (Белл Медиа)
ДОБИТНИК: Кимова погодност - Гаи попуст - ЦБЦ (ЦБЦ)
Најбоља монтажа слике у документарном програму или серији
Цлауде Ланзманн: Спецтрес оф тхе Схоах - Документарни канал (ЦБЦ)
Дете Гуантанама: Омар Кхадр - Документарни канал (ЦБЦ)
ДОБИТНИК: Хип-хоп еволуција - од подземља до главног тока - ХБО Канада (Белл Медиа)
Прекини овај програм - Меделлин - ЦБЦ (ЦБЦ)
Роцк Ицонс - Дарил Халл - Тхе Соул Ман - ХБО Цанада (Белл Медиа)
Најбоља монтажа слике у драмском програму или серији
19-2 - Спаљивање - Браво (Белл Медиа)
ДОБИТНИК: Сироче Црно - Скандал алтруизма - Свемир (Белл Медиа)
Викинзи - Последњи брод - Историја (Цорус Ентертаинмент)
Викинзи - Убијте краљицу - Историја (Цорус Ентертаинмент)
Викинзи - добитак и губитак - историја (Цорус Ентертаинмент)
Најбоља монтажа слике у чињеничном програму или серији
ЦБЦ Невс: Тржиште - да ли смо расисти? - ЦБЦ (ЦБЦ)
Здраво збогом - друге шансе - ЦБЦ (ЦБЦ)
Здраво збогом - Почаст прошлости - ЦБЦ (ЦБЦ)
Одржавање Канаде у животу - епизода 1001 - ЦБЦ (ЦБЦ)
ДОБИТНИК: Ово је средња школа - Девети разред је најгора година - ЦБЦ (ЦБЦ)
Најбоља монтажа слике у стварности / такмичарском програму или серији
ДОБИТНИК: Невероватна трка Канада - ко је спреман да се све то дружи - ЦТВ (Белл Медиа)
Невероватна трка у Канади - друго место није довољно - ЦТВ (Белл Медиа)
Велики брат Канада - Финале - Глобал (Цорус Ентертаинмент)
Сецкана Канада - Искупљење - Прерано је отишло - Мрежа хране (Цорус Ентертаинмент)
Мастерцхеф Канада - Финале 3. сезоне - ЦТВ (Белл Медиа)
Најбоља монтажа слике у естрадном или скиц комедијском програму или серији
ДОБИТНИК: Бароница Вон Скетцх Схов - Ако убица гледа - ЦБЦ (ЦБЦ)
Тхе Беавертон - 103 - Мрежа комедија (Белл Медиа)
Канадска стаза славних 2015 - глобално (Цорус Ентертаинмент)
ХуманТовн - ЦБЦ (ЦБЦ)
Извештај Рика Мерцера - Деветнаеста епизода - ЦБЦ (ЦБЦ)
Најбољи дизајн продукције или уметничка режија у играном програму или серији
Тамна материја - Добродошли у ваш нови дом - Свемир (Белл Медиа)
Граница - Краљевство над собом - Дисцовери Цханнел (Белл Медиа)
Мурдоцх мистерије - 24 сата до Судњег дана - ЦБЦ (ЦБЦ)
ДОБИТНИК: Сироче црно - Људска сировина - Свемир (Белл Медиа)
Реигн - Пауци у тегли - ЦТВ (Белл Медиа)
Најбољи дизајн продукције или уметничка режија у нефикционалном програму или серији
Канадске награде за екран за 2016. годину - ЦБЦ (ЦБЦ)
Велики брат Канада - Премијера - Глобал (Цорус Ентертаинмент)
Најгори возач у Канади - натопљен и мокар - Дисцовери Цханнел (Белл Медиа)
Прави детектив - Освета - Нетфлик (Нетфлик)
ДОБИТНИК: Трагично хип - национална прослава - ЦБЦ (ЦБЦ)
Најбољи звук у комедији или драмском програму или серији
19-2 - Спаљивање - Браво (Белл Медиа)
Мрачна материја - гласали смо да вас не раставимо - свемир (Белл Медиа)
Сироче Црно - Скандал алтруизма - Свемир (Белл Медиа)
ДОБИТНИК: Викинзи - Последњи брод - Историја (Цорус Ентертаинмент)
Кс-Цомпани - Месар и вијак - ЦБЦ (ЦБЦ)
Најбољи звук у нефикционом програму или серији
Тхе Амазинг Раце Цанада - Схине Иоур Лигхт - ЦТВ (Белл Медиа)
Дете Гуантанама: Омар Кхадр - Документарни канал (ЦБЦ)
Аутопут кроз пакао - Ратна зона - Дисцовери Цханнел (Белл Медиа)
Прави Викинзи: Доба инвазије - Историја (Цорус Ентертаинмент)
ДОБИТНИК: Сониц Магиц: Чудо и наука о звуку - ЦБЦ (ЦБЦ)
Најбољи звук у естрадном или анимираном програму или серији
Канадска стаза славних 2015 - глобално (Цорус Ентертаинмент)
Тхе Дееп - Хере Бе Драгонс - Породични ЦХРГД (ДХКС)
Награде ЈУНО 2016 - ЦТВ (Белл Медиа)
ДОБИТНИК: Трагично хип - национална прослава - ЦБЦ (ЦБЦ)
ВЕ даи - ЦТВ (Белл Медиа)
Најбољи визуелни ефекти
Лепотица и звер - Ау Ревоир - Излог (Цорус Ентертаинмент)
Килљоис - Како убити пријатеље и утицати на људе - Свемир (Белл Медиа)
Сироче Црно - Од расплесаних мишева до психопата - Свемир (Белл Медиа)
ДОБИТНИК: Викинзи - Последњи брод - Историја (Цорус Ентертаинмент)
Винонна Еарп - ходам линијом - ЦХЦХ (нулти канал)
Најбоље писање у дечијем или омладинском програму или серији
Аннедроиди - Мајка изума 2. део - ТВОКидс (ТВО)
Бруно и чизме: Скочи у базен - ИТВ (Цорус Ентертаинмент)
ДОБИТНИК: Деграсси: Следећа класа - #ИесМеансИес - Породични канал (ДХКС)
Непарни састав - Први дан - ТВОКидс (ТВО)
Тхе Станлеи Динамиц - Тхе Станлеи Вилд Веекенд - ИТВ (Цорус Ентертаинмент)
Најбоље писање у комичном програму или серији
Кимова погодност - Ддонг Цхим - ЦБЦ (ЦБЦ)
Кимова погодност - Геј попуст - ЦБЦ (ЦБЦ)
ДОБИТНИК: Леттеркенни - Супер Софт Биртхдаи - ЦравеТВ (Белл Медиа)
Мохавк Гирлс - Гоинг Нативе - АПТН (Абориџинске народне телевизијске мреже)
Шта би Сал урадио? - Пунцхес Пилот - ЦравеТВ (Белл Медиа)
Најбоље писање у документарном програму или серији
Хип-хоп еволуција - од подземља до главног тока - ХБО Канада (Белл Медиа)
Како променити свет - ХБО Канада (Белл Медиа)
Роцк Ицонс - Гедди Лее - Тхе Маестро - ХБО Цанада (Белл Медиа)
Рат код куће - ЦБЦ (ЦБЦ)
ДОБИТНИК: Жена која се придружила талибанима - ЦБЦ (ЦБЦ)
Најбоље писање у драмском програму или ограниченој серији
Анна Монтгомери'с Анна из Греен Габлес - ИТВ (Цорус Ентертаинмент)
ДОБИТНИК: Мурдоцх Мистериес - Мерри Мурдоцх Цхристмас - ЦБЦ (ЦБЦ)
Потписано, запечаћено, испоручено: Из Париза с љубављу - Е! (Белл Медиа)
Сласхер - Супер Цханнел (Алларцо Ентертаинмент)
Свепт Ундер - Мрежа филмова (Белл Медиа)
Најбоље писање у драмској серији
19-2 - Вода - Браво (Белл Медиа)
ДОБИТНИК: Сироче Црно - Пропаст природе - Свемир (Белл Медиа)
Сироче Црно - Стигма напретка - Свемир (Белл Медиа)
Сироче Црно - Трансгресивни гранични прелаз - Свемир (Белл Медиа)
Винонна Еарп - Чистилиште - ЦХЦХ (Зеро на каналу)
Најбоље писање у чињеничном програму или серији
Аутопут кроз пакао - Моја сврха је заштитити - Дисцовери Цханнел (Белл Медиа)
Маидаи - Фатал Деливери - Дисцовери Цханнел (Белл Медиа)
Град поларних медведа - Потрага за младунцима - ОЛН (Роџерс)
Прави детектив - злоба - Нетфлик (Нетфлик)
ДОБИТНИК: И даље стоји - Ванастра - ЦБЦ (ЦБЦ)
Најбоље писање у начину живота или стварности / такмичарском програму или серији
ДОБИТНИК: Невероватна трка Канада - крастаче! Да ли се шалиш на мој рачун? - ЦТВ (Белл Медиа)
Најгори возач у Канади - карирана застава - Дисцовери Цханнел (Белл Медиа)
Прехрамбена фабрика - Лако као АБЦ - Мрежа хране Канада (Цорус Ентертаинмент)
Мастерцхеф Канада - Да, Не, Можда И - ЦТВ (Белл Медиа)
Сурвиворман - Изгубљен на парк стазама
Најбоље писање у естрадном или скеч комедијском програму или серији
ДОБИТНИК: Бароница Вон Скетцх Схов - Не могу да верујем да су ово некада трајали дани - ЦБЦ (ЦБЦ)
Беавертон - епизода 103 - Мрежа комедија (Белл Медиа)
Овај сат има 22 минута - Епизода 3 - ЦБЦ (ЦБЦ)
Извештај Рика Мерцера - епизода 7 - ЦБЦ (ЦБЦ)
Суннисиде - Вулкан - Цити (Рогерс)
Најбоље писање у анимираном програму или серији
Фангбоне! - Излет Маихем-а део ½ - Породични ЦХРГД (ДХКС)
Фангбоне! - Загађена светлост судбине - породица ЦХРГД (ДХКС)
Кнуцклехеадс - Освета Јацка Цуртиса - Адулт Свим Цанада (Цорус / Телетоон)
ДОБИТНИК: Штребери и чудовишта - Бее-Хиве Иоурселф - ИТВ (Цорус Ентертаинмент)
Тотал Драма Пресентс: Тхе Ридонцулоус Раце - Бахамарама - Цартоон Нетворк Цанада (Цорус
КАТЕГОРИЈЕ ИЗВЕДБЕ
Најбоље достигнуће у кастингу
Граница - Краљевство над собом - Дисцовери Цханнел (Белл Медиа)
ДОБИТНИК: Кимова погодност - Франк & Наиоунг - ЦБЦ (ЦБЦ)
Леттеркенни - Раве - ЦравеТВ (Белл Медиа)
Сцхитт’с Цреек - Боб’с Багелс - ЦБЦ (ЦБЦ)
Викинзи - Иол - Историја (Цорус Ентертаинмент)
Најбољи водитељ у програму или серији вести о животном стилу, разговору или забави
Пеците са Аном Олсон - Анна Олсен - Мрежа хране (Цорус Ентертаинмент)
еталк представља: Аделе - Даниелле Грахам - ЦТВ (Белл Медиа)
Велика канадска куварица - Ноах Цаппе - Фоод Нетворк Цанада (Цорус Ентертаинмент)
Мастерс оф Флип - Кортнеи Вилсон, Даве Вилсон - В мрежа (В мрежа)
ДОБИТНИК: И даље стоји - Јонни Харрис - ЦБЦ (ЦБЦ)
Најбољи водитељ у варијанти или ријалитију / такмичарском програму или серији
ДОБИТНИК: Канадске награде за екран за 2016. годину - Норм Мацдоналд - ЦБЦ (ЦБЦ)
Најпаметнија особа у Канади - Јесси Цруицксханк - ЦБЦ (ЦБЦ)
Велики канадски тест екрана - Стеве Паттерсон - ЦБЦ (ЦБЦ)
Награде иХеартРАДИО Муцх Мусиц Видео Ред Царпет - Цхлое Вилде, Јус Реигн, Јиллеа - Муцх (Белл Медиа)
Награде ЈУНО 2016 - Јанн Арден, Јон Монтгомери - ЦТВ (Белл Медиа)
Најбољи водитељ или интервјуиста у вести или информативном програму или серији
ЦБЦ Невс Оттава - Адриан Харевоод - ЦБЦ (ЦБЦ)
ЦБЦ Невс: Повер & Политицс - Росемари Бартон - ЦБЦ Невс Нетворк (ЦБЦ)
ДОБИТНИК: ЦБЦ вести: Тхе Натионал - Венди Меслеи - ЦБЦ (ЦБЦ)
Мансбридге Један на један - Петер Мансбридге - ЦБЦ & ЦБЦ Невс Нетворк (ЦБЦ)
В5 - Кевин Невман - ЦТВ (Белл Медиа)
Најбоље вести, локално
ЦБЦ вести: Овде и сада - Деббие Цоопер, Јонатхан Црове, Риан Сноддон - ЦБЦ Невфоундланд и Лабрадор (ЦБЦ)
ЦБЦ Нова Сцотиа Невс - Том Мурпхи, Ами Смитх - ЦБЦ Халифак (ЦБЦ)
ЦБЦ Ванцоувер Невс у Сик - Андрев Цханг - ЦБЦ Бритисх Цолумбиа (ЦБЦ)
ДОБИТНИК: ЦТВ вести Едмонтон - Дарил МцИнтире - ЦТВ (Белл Медиа)
Глобал БЦ - Сопхие Луи, Цхрис Гаилус - Глобал (Цорус Ентертаинмент)
Најбоље вести, Национално
ЦБЦ Невс Нетворк са Хеатхер Хисцок - Хеатхер Хисцок - ЦБЦ Невс Нетворк (ЦБЦ)
ЦБЦ Невс Нетворк са Ианом Ханомансингом - Иан Ханомансинг - ЦБЦ Невс Нетворк (ЦБЦ)
ДОБИТНИК: Националне вести ЦТВ-а са Лизом ЛаФламме - Лиса ЛаФламме - Вести ЦТВ-а (Белл Медиа)
Најбоља представа глумца у континуираној главној комичарској улози
ДОБИТНИК: Кимова погодност - Паул Сун-Хиунг Лее - ЦБЦ (ЦБЦ)
Леттеркенни - Јаред Кеесо - ЦравеТВ (Белл Медиа)
Господин Д - Герри Дее - ЦБЦ (ЦБЦ)
Сцхитт’с Цреек - Даниел Леви - ЦБЦ (ЦБЦ)
Сцхитт’с Цреек - Еугене Леви - ЦБЦ (ЦБЦ)
Најбоља представа глумца у континуираној водећој драмској улози
ДОБИТНИК: 19-2 - Адриан Холмес - Браво (Белл Медиа)
Блацкстоне - Ериц Сцхвеиг - АПТН (Телевизијска мрежа абориџинских народа)
Граница - Ландон Либоирон - Дисцовери Цханнел (Белл Медиа)
Граница - Јасон Момоа - Дисцовери Цханнел (Белл Медиа)
Мотив - Лоуис Ферреира - ЦТВ (Белл Медиа)
Најбоља представа глумца у истакнутој споредној улози у драмском програму или серији
19-2 - Дан Петронијевић - Браво (Белл Медиа)
Крв и вода - Лиу телефон - ОМНИ (Рогерс Медиа)
мислећи на ваше цитате за њега
ДОБИТНИК: Сироче Црно - Кевин Ханцхард - Свемир (Белл Медиа)
Версаиллес - Еван Виллиамс - Супер Цханнел (Алларцо Ентертаинмент)
Кс-Цомпани - Торбен Лиебрецхт - ЦБЦ (ЦБЦ)
Најбоља представа глумца у истакнутој споредној улози или улози госта у комичној серији
ДОБИТНИК: Ким'с Цонвениенце - Јанет’с Пхотос / Ддонг Цхим - Андрев Пхунг - ЦБЦ (ЦБЦ)
Леттеркенни - Супер Софт Биртхдаи / Фартбоок - Натхан Далес - ЦравеТВ (Белл Медиа)
Господин Д - Оут Цолд - Јонатхан Торренс - ЦБЦ (ЦБЦ)
Сцхитт'с Цреек - Боб'с Багелс - Јохн Хемпхилл - ЦБЦ (ЦБЦ)
Шта би Сал урадио? - Винцеов ујак - Риан МцДоналд - ЦравеТВ (Белл Медиа)
Најбоља представа глумца у главној улози у драмском програму или ограниченој серији
Периклове авантуре - Еван Булиунг - ЦБЦ (ЦБЦ)
Хамлет - Гераинт Вин Давиес - ЦБЦ
Сласхер - Стеве Биерс - Супер Цханнел (Алларцо Ентертаинмент)
ДОБИТНИК: Укроћење горопаднице - Бен Царлсон - ЦБЦ (ЦБЦ)
Најбоља изведба глумице у континуираној главној комичарској улози
Кимина погодност - Андреа Банг - ЦБЦ (ЦБЦ)
Кимова погодност - Јеан Иоон - ЦБЦ (ЦБЦ)
Осетљива кожа - Ким Цаттралл - ХБО Канада (Белл Медиа)
ДОБИТНИК: Сцхитт'с Цреек - Цатхерине О’Хара - ЦБЦ (ЦБЦ)
Шта би Сал урадио? - Јеннифер Дале - ЦравеТВ (Белл Медиа)
Најбоља изведба глумице у континуираној водећој драмској улози
Блацкстоне - Цармен Мооре - АПТН (Телевизијска мрежа абориџинских народа)
Мотив - Кристин Лехман - ЦТВ (Белл Медиа)
ДОБИТНИК: Сироче црно - Татиана Маслани - Свемир (Белл Медиа)
Реигн - Меган прати - ЦТВ (Белл Медиа)
Савинг Хопе - Ерица Дуранце - ЦТВ (Белл Медиа)
Најбоља изведба глумице у истакнутој споредној улози у драмском програму или серији
Између - Схаилин Пиерре-Дикон - Цити ТВ (Рогерс)
Савинг Хопе - Мицхелле Нолден - ЦТВ (Белл Медиа)
ДОБИТНИК: Сласхер - Венди Цревсон - Супер Цханнел (Алларцо Ентертаинмент)
Овај живот - Лаурен Лее Смитх - ЦБЦ (ЦБЦ)
Кс-Цомпани - Лара Јеан Цхоростецки - ЦБЦ (ЦБЦ)
Најбоља изведба глумице у истакнутој споредној улози или улози госта у комичној серији
Господин Д - Студент наставник - Лара Јеан Цхоростецки - ЦБЦ (ЦБЦ)
Господин Д - Герри Тренери мачевања - Наоми Сниецкус - ЦБЦ (ЦБЦ)
ДОБИТНИК: Сцхитт'с Цреек - Боб'с Багелс / Моира'с Нудес - Емили Хампсхире - ЦБЦ (ЦБЦ)
Осетљива кожа - епизода 202 - Мари Валсх - ХБО Цанада (Белл Медиа)
Иоу Ме Хер - Свеет Хоме Цолорадо - Лаине МацНеил - ХБО Цанада (Белл Медиа)
Најбоља представа глумице у главној улози у драмском програму или ограниченој серији
Монтгомери'с Анне оф Греен Габлес Л.М. Монтгомери - Сара Ботсфорд - ИТВ (Цорус Ентертаинмент)
Мурдоцх Мистериес - Мерри Мурдоцх Цхристмас - Хелене Јои - ЦБЦ (ЦБЦ)
Одд Скуад: Тхе Мовие - Миллие Давис - ТВОКидс (ТВО)
ДОБИТНИК: Није затражено - Елле-Маија Таилфеатхерс - ЦБЦ (ЦБЦ)
Најбоља представа у дечијем или омладинском програму или серији
Аннедроиди - Аддисон Холлеи - ТВОКидс (ТВО)
Здраво Опие! - Јордан Лоцкхарт - ТВО, Рогерс Броадцастинг Лимитед, Мрежа знања (ТВО, Рогерс Броадцастинг Лимитед, Мрежа знања)
Изгубљени и пронађени музички студији - Јени Росс - Породични канал (ДХКС)
ДОБИТНИК: Следећи корак - Бриттани Раимонд - Породични канал (ДХКС)
Одд Скуад - Сеан Мицхаел Киер - ТВОКидс (ТВО)
Најбоља представа у улози госта, драмска серија
Блацкстоне - Супер Дад - Јулиан Блацк Антилопе - АПТН (Телевизијска мрежа абориџинских народа)
ДОБИТНИК: Опрости ми - Благословен је - Едвард Аснер - Супер Цханнел (Алларцо Ентертаинмент)
Мурдоцх Мистериес - Маркед Тваин - Виллиам Схатнер - ЦБЦ (ЦБЦ)
Сироче Црно - Антисоцијализам секса - Горд Ранд - Свемир (Белл Медиа)
Савинг Хопе - Бурден Беастс - Цхристине Хорне - ЦТВ (Белл Медиа)
Најбоља представа у естрадном или скиц комедијском програму или серији (појединац или ансамбл)
Баронесс Вон Скетцх Схов - Царолин Таилор, Мередитх МацНеилл, Аурора Бровне, Јеннифер Вхален - ЦБЦ (ЦБЦ)
Награде ЈУНО 2016 - Алессиа Цара - ЦТВ (Белл Медиа)
Награде ЈУНО 2016 - Бели коњ - ЦТВ (Белл Медиа)
Овај сат има 22 минута - Марк Цритцх, Цатхи Јонес, Сусан Кент, Схаун Мајумдер, Мередитх МацНеилл - ЦБЦ (ЦБЦ)
ДОБИТНИК: Трагично хип - национална прослава Горд Довние, Роб Бакер, Јохнни Фаи, Паул Ланглоис, Горд Синцлаир - ЦБЦ (ЦБЦ)
Најбоља представа у анимираном програму или серији
ДОБИТНИК: Мачка у шеширу зна пуно о камповању! - Мартин Схорт - ТВ на дрвету (Цорус Ентертаинмент)
Проклетство Кларе: Празнична прича - Саара Цхаудри - ЦБЦ (ЦБЦ)
Сусједство Даниела Тигера - Деван Цохен - ЦБЦ (ЦБЦ)
Кнуцклехеадс - Јое Цобден - Адулт Свим Цанада (Цорус Ентертаинмент)
Пег + Цат - Дваине Хилл - Кућа на дрвету (Цорус Ентертаинмент)
Најбољи спортски аналитичар у спортском програму или серији
Сиви куп 2015. - Глен Суитор - ТСН (Белл Медиа)
Игра златних медаља за ИИХФ светско првенство у хокеју 2016. - Раи Ферраро - ТСН (Белл Медиа)
ДОБИТНИК: НБА плеј-оф за 2016. годину: Хеат вс. Рапторс Гаме 7 - Јацк Армстронг - ТСН (Белл Медиа)
Блуе Јаис Централ - Грегг Заун - Спортснет (Рогерс)
Рио 2016. - Марк Тевкесбури - ЦБЦ (ЦБЦ)
Најбољи спортски водитељ у спортском програму или серији
Слободни агент Френзи - Јамес Дутхие - ТСН (Белл Медиа)
Хокеј у родном граду - Рон Мацлеан - Спортснет (Рогерс)
Куеен'с Плате - Бриан Виллиамс - ТСН (Белл Медиа)
ДОБИТНИК: Рио 2016. - Сцотт Русселл - ЦБЦ (ЦБЦ)
Најбољи спортски Плаи-би-Плаи спикер
ДОБИТНИК: Сиви куп 2015. - Цхрис Цутхберт - ТСН (Белл Медиа)
Игра златних медаља за ИИХФ светско првенство у хокеју 2016. - Горд Миллер - ТСН (Белл Медиа)
Блуе Јаис Басебалл - Буцк Мартинез - Спортснет (Рогерс)
Ноћ хокеја у Канади - Јим Хугхсон - Спортснет (Рогерс)
Рио 2016. - Марк Лее - ЦБЦ (ЦБЦ)